Kto chce ludzi ratować, musi za ludzi cierpieć.św. Józef Freinademetz

06.08.2018   Aktualności

Biało-zielona grupa rozpoczęła pielgrzymkę na Jasną Górę

Grupa biało-zielona z Jarocina po raz kolejny jako pierwsza rozpoczyna pielgrzymkę na Jasną Górę, jest to 381 Kaliska Piesza Pielgrzymka i 27 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka.

Tradycyjnie, 6 sierpnia pątnicy rozpoczęli pielgrzymowanie poranną Eucharystią sprawowaną w Kościele Świętego Marcina w Jarocinie.

Eucharystii przewodniczył ks. prał. Dariusz Matusiak, który jest także przewodnikiem tej grupy. Homilię wygłosił ks. Łukasz Ograbek, który będzie pielgrzymował na Jasną Górę jako ojciec duchowny grupy biało-zielonej.

Obecny będzie także ks. Przemysław Krupa i dk. Piotr Dobrychłop oraz s. Konstancja.

Ostateczna liczba pątników nie jest jeszcze znana, ponieważ spora grupa dołączy już jutro w Pleszewie.