15.12.2018   Aktualności

BISKUP KALISKI NA SPOTKANIU WIGILIJNYM Z LEŚNIKAMI

Boże Narodzenie to pamiątka przyjścia Boga na świat – mówił Biskup Kaliski Edward Janiak, który wczoraj przełamał się opłatkiem i spożył wieczerzę wigilijną z leśnikami.

Na samym początku spotkania, ordynariusz kaliski przypomniał, jaki jest sens dzielenia się opłatkiem, oczywiście podczas przedświątecznego spotkania, nie zabrakło także życzeń.

Przed wieczerzą wigilijną, tradycyjnie odczytano Łukaszową Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, a Biskup kaliski pobłogosławił opłatki i odmówił specjalną modlitwę.

Spotkanie wigilijne odbyło się w Nadleśnictwie Grodziec, w którym uczestniczył Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu – Tomasz Markiewicz, Nadleśniczy Waldemar Cierniak, ks. kan. dr Władysław Piechota – Proboszcz Parafii pw. Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika w Grodźcu, pracownicy Nadleśnictwa Grodziec oraz zaproszeni goście.

Foto oraz tekst: ks. Mateusz Puchała