Zawsze szukajcie prawdziwego oblicza Boga.Benedykt XVI

20.10.2018   Aktualności

KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA U ŚWIĘTEGO JÓZEFA - "SKARBY Z DAWNEJ ZAKRYSTII"

KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA U ŚWIĘTEGO JÓZEFA -

W Domu Pielgrzyma przy Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w piątek 19 października 2018 roku odbyła się konferencja popularnonaukowa ,,Skarby z dawnej zakrystii - tekstylia w służbie liturgii”.

Konferencja została przygotowana przez Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej przy współpracy z Sanktuarium Świętego Józefa. Na rozpoczęcie zabrał głos Kustosz Sanktuarium ks. Prałat Jacek Plota. Następnie swoje prelekcje wygłosili: ks. kan. dr Jarosław Powąska, Ewa Orlińska-Mianowska, dr Karolina Stanilewicz, Monika Janisz, dr Ewa Andrzejewska, Małgorzata Podkańska, Michał Błaszczyński. Spotkanie zgromadziło koneserów sztuki sakralnej i osoby zainteresowane tematem.

Zdjęcia: ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz