09.08.2018   Aktualności

Oliwki z Opatówka juz w drodze na Jasną Górę

Już 17. raz grupa oliwkowa z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku wyruszyła na pielgrzymi szlak.

Pątnicy swoją drogę rozpoczęli od modlitwy w opatóweckiej świątyni. Tam uczestniczyli w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i Eucharystii, której przewodniczył proboszcz ks. prał. Władysław Czamara.

Po uroczystym błogosławieństwie i pokropieniu wodą święconą pielgrzymi wyruszyli na szlak do tronu Matki na Jasnej Górze.

Grupa oliwkowa liczy w tym roku 76 osób. Najstarsza pątniczka, pani Lucyna ma 76 lat. Najmłodsza natomiast jest siedmioletnia Helena.

Przewodnikiem grupy oliwkowej jest ks. Karol Zakręt, a wspiera go ks. Stanisław Trzeciak.